مدعیان توسعه با الفبای پیشرفت بیگانه‌اند
مدعیان توسعه با الفبای پیشرفت بیگانه‌اند
یادداشت گنابادآنلاین در خصوص برگزاری نشست اخیر گنابادی ها

یکی از مهم‌ترین ابزارهای پیشرفت شهرستان گناباد شبکه‌سازی است. امروزه توسعه شبکه‌های ارتباطی فرصت‌های بی‌بدیلی را برای رشد و ارتقا فراهم می‌نماید.  برگزاری نشست‌ها و دورهمی‌ها نیز یکی از ابزارهای توسعه شبکه است؛ اما این ابزار وقتی می‌تواند به توسعه شبکه‌ای پویا و توانمند منجر شود که اساس تشکیل آن فراجناحی باشد، امری که در جلسات دورهمی گنابادی‌ها نه‌تنها رعایت نمی‌شود؛ بلکه هیچ اثری از تلاش برای ایجاد شبکه‌های مؤثر و به‌دور از گرایش‌های باندی و جناحی و نگاه‌های سطحی یافت نمی‌شود.

به‌عنوان نمونه در ابتدای مراسم اخیر نشست  گنابادی‌ها که در روز تاسوعا برگزار گردید، عنوان می‌شود که قرار است هیچ‌کدام از مدیران شهرستان در جلسه سخنرانی نکند و تریبون در اختیار شرکت‌کنندگان خواهد بود؛ اما در عمل نه‌تنها این اتفاق نمی‌افتد بلکه ۴ نفر از مسئولین و تعداد محدودی از سخنرانان که تقریباً گزینشی نیز هستند و معلوم نیست دلیل انتخاب آنان چه بوده است به سخنرانی می‌پردازند و درخواست تعدادی از گنابادی‌ها نیز با رفتاری غیرحرفه‌ای که ناشی از عدم شناخت ماهیت این گونه نشست‌ها است بی‌پاسخ می‌ماند!

و پس از مراسم نیز روابط‌عمومی تشکل میزبان با انتشار مطلبی عنوان می‌کند که شکوه همدلی و مهربانی مردمان دیار فرهنگ و تمدن در این مراسم تجلی یافت!

سال‌هاست که شهرستان گناباد به دلیل نگاه‌های جناحی و باندی، سرمایه‌های انسانی خود را از دست می‌دهد و شوربختانه بانیان وضع موجود خود را متولی توسعه گناباد نیز می‌دانند، کسانی که حتی ۳ دقیقه حاضر به شنیدن صدای مردم نیستند!

  • نویسنده : گنابادآنلاین
  • منبع خبر : گنابادآنلاین