بازار گرم تبلیغات انتخاباتی
بازار گرم تبلیغات انتخاباتی

انواع بنرها و پوسترهای رنگی، پخش بسته‌های تبلیغاتی، ژتون‌های شام و… یک‌طرف و تبلیغات مبالغه برانگیز برخی از نامزدها در بیان توانایی‌ها و قابلیت‌هایشان در طرف دیگر قابل‌تأمل است

به گزارش گنابادآنلاین،درحالی‌که تنور تبلیغات نامزدهای نمایندگی مجلس بسیار گرم است و روزبه‌روز گرم‌تر می‌شود، در گوشه و کنار اتفاقاتی جلب‌توجه می‌کند.

مزاحمت مردم در مناطقی از شهرستان برای نامزدها، اطرافیان و یا حتی وسایل نقلیه‌شان، تلاش‌ها و سخنرانی‌های متعدد و دوچندان نامزدهای رد صلاحیت شده به سود برخی از نامزدها، ایجاد مزاحمت برای رفت‌وآمد افراد به دست ستادهای انتخاباتی در خیابان‌های اصلی شهر، تبلیغات میلیونی و مبالغه برانگیز برخی از نامزدها، تهدید دانشجویان توسط اساتید در دانشگاه‌ها و که سخن و آسیب‌شناسی هر یک مبحث مفصلی می‌طلبد ولیکن در این نوشتار به‌طور مختصر توضیحاتی درباره آن داده می‌شود.

 ایجاد مزاحمت برای نامزدها و اطرافیانشان، به دست هر گروهی که انجام شود بدون شک عمل شایسته‌ای نیست و به‌دوراز شأن مردم مسلمان و جامعه اسلامی است. با این کار هم تخریب نامزدها صورت می‌گیرد و هم اینکه سطح فرهنگ مردم آن منطقه تا اندازه ای زیر سؤال می‌رود. باید توجه داشته باشیم که در هر منطقه‌ای همه نامزدها حق تبلیغ و همه افراد نیز حق رأی دارند وعده‌ای نباید تنها به این دلیل که نامزدی مدنظرشان نیست، به توهین و تخریب علیه او بپردازند. در این زمینه شاید بیش از همه از مسئولین و بزرگان هر بخش انتظار می‌رود که فرهنگ‌سازی لازم را ایجاد نمایند.

ظاهراً این روزها عده‌ای از نامزدهای رد صلاحیت شده به‌مراتب بیشتر از نامزدهای تأیید صلاحیت شده مشغول فعالیت هستند. برخی از نامزدهای تأییدشده که کمتر دردسر سخنرانی به خود می‌دهند و این مسئولیت را بر دوش نامزدهای وکیل مدافع خود گذاشته‌اند. در اینجا این پرسش مطرح می‌شود که آیا نامزدی که امروز نتواند در دفاع از خود در جمع مردم شهرستان کوچکی همانند گناباد سخنرانی کند، فردا در کرسی مجلس از عهده آن بر خواهد آمد و یا اینکه در صورت کسب آرا می‌تواند سخنران نیابتی را هم با خود به مجلس ببرد؟!

ضمن تشکر از نامزدهایی که ستادهای انتخاباتی متین و منظمی دارند و نزدیکانشان را نیز توصیه به رعایت اخلاق و نظم می‌کنند، متأسفانه از همان روز نخست آغاز رسمی تبلیغات، شاهد راه‌بندان و ایجاد مزاحمت توسط برخی از ستادهای انتخاباتی به‌ویژه در مرکز شهر هستیم. نامزدهای محترم و حامیانشان باید رعایت حال مردم را کرده و اجازه ندهند در ساعات مختلف شبانه‌روز در خیابان راه‌بندان پدید آید. در حال حاضر در روزهای عادی هم مردم با ترافیک دچار می‌شوند و از آن گله‌مند هستند چه رسد به اینکه با عناوین مختلف در خیابان‌های کم‌عرض شهر، جلوی راهشان هم گرفته شود.

انواع بنرها و پوسترهای رنگی، پخش بسته‌های تبلیغاتی، ژتون‌های شام و یک‌طرف و تبلیغات مبالغه برانگیز برخی از نامزدها در بیان توانایی‌ها و قابلیت‌هایشان در طرف دیگر قابل‌تأمل است. جای پرسش است که آیا این آقایان برای حل مشکلات مردم هم حاضر هستند تا این حد هزینه کنند یا خیر و به فرض اینکه خودشان هزینه نمی‌کنند، آیا طرفدارانشان بدون هرگونه چشمداشتی این کار را انجام می‌دهند!  علاوه بر این در برگه‌های تبلیغاتی برخی از نامزدها هم مطالب عجیبی مشاهده می‌شود مانند اینکه هر فعالیتی را که در زمان خدمتشان در سطح شهر انجام‌شده حتی پروژه‌های ملی  را به نام خود ثبت کرده‌اند بدون اینکه نامی از دیگران بیاورند – این در حالی است که برخی از مژده داده‌هایی که در پست‌های قبلی به مردم داده‌اند، تاکنون عملی نشده است-  و همچنین انواع گروه‌های مردمی که تا دیروز وجود خارجی نداشته‌اند نیز در زمره حامیان ایشان دیده می‌شوند! تخریب برخی از نامزدها هم  به‌ویژه توسط طرفداران همچنان ادامه دارد.

در خبرها شنیده‌شده که شماری از استادان در برخی از دانشگاه‌ها فعالیت گسترده‌ای را به سود نامزدی مشخص و علیه دیگر نامزدها آغاز کرده‌اند تا حدی که دانشجویان را تهدید نموده‌اند که اگر در ستاد تبلیغاتی فلان نامزدها دیده شوند، به آن‌ها نمره قبولی نخواهند دادو…

حتی این روزها بازار دعاها و مجالس ختم نیز با حضور نامزدهای انتخاباتی گرم است

به امید اینکه این‌همه زحمات و تبلیغات تنها برای رضای خداوند متعال و خدمت به مردم باشد. و الله‌اعلم

علی شاه آبادی