شفافیت هزینه دارد!
شفافیت هزینه دارد!
خبرهای منتشر شده از ورود هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، به موضوع شفاف‌سازی روح‌الله ایزدخواه در خصوص نحوه ارائه خدمات ترابری مجلس به نمایندگان، حکایت دارد و بهانه این ورود، خسارت ۱۱۰ میلیاردی مجلس با انصراف نمایندگان از دریافت خودروی دنا پلاس اعلام شده است!

در خبرها خواندم که سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفته است چون خسارت ۱۱۰ میلیاردی با انصراف نمایندگان از دریافت دنا پلاس! وارد می‌شود، هیأت نظارت به اظهارات روح‌الله ایزدخواه ورود خواهد کرد!

در این خصوص ذکر چند نکته ضرورت دارد:

۱) چه کسی به مجلس مجوز داده است از راه تبعیض، برای مجلس صرفه‌جویی نماید.
بر پایه استدلال سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان چنانچه هدف از تحویل خودرو به نمایندگان مجلس، صرفه‌جویی در هزینه دستمزد راننده، بنزین، روغن، خسارت و لاستیک بوده است می‌شود دنا پلاس اتومات را با قیمت بازار آزاد به‌صورت کسر از حقوق، تحویل نماینده دهند نه به قیمت ۳۰۲ میلیون تومان و با اقساط سه‌ساله!

۲) آقای روح‌الله ایزدخواه در راستای شفاف‌سازی نحوه ارائه خدمات ترابری مجلس به نمایندگان را بیان نموده و عنوان نموده که از تحویل دنا پلاس اتومات انصراف داده و به روش‌های دیگری از خدمات حمل‌ونقل پیش‌بینی‌شده استفاده خواهد کرد! حال به‌جای تقدیر به دلیل شفاف‌سازی، عنوان‌شده است که باید به هیأت نظارت پاسخگو باشد!

۳) رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر مسئولی خودروی شخصی دارد نباید از خودروی دولتی استفاده کند، لذا اگر مجلس انقلابی، دنبال صرفه‌جویی است مطالبه رهبر معظم انقلاب را در سطح کشور اجرایی کند!

با آرزوی روزهای بهتر
🔹علیرضا جاویدعربشاهی
۹ مهرماه ۱۳۹۹