هیاهو برای هیچ !
هیاهو برای هیچ !
برخلاف جوسازی‌های شکل گرفته، تغییر مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ناشی از استعفاست و نه برکناری پس از سوال به اصطلاح طلایی!

در حالی کانال رسمی نماینده گناباد و بجستان و برخی رسانه‌های حامی وی در تاریخ ۲۴ خردادماه با عناوینی همچون “سوال طلایی نماینده گناباد” اقدام به انتشار خبر  برکناری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام به واسطه سوال محمد صفایی از وزیر جهاد کشاورزی نموده‌اند که بر اساس سندی که به دست گنابادآنلاین رسیده است نشان می‌دهد تغییر مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ناشی از استعفای حسن عباسی معروفان در تاریخ یکشنبه ۱۸ خرداد ماه می باشد.

نکته جالب توجه آنکه سوال نماینده گناباد و بجستان از وزیر جهاد کشاورزی دقیقاً یک روز پس از استعفای رسمی حسن عباسی معروفان از مدیرعاملی شرکت پشتیبانی امور دام و در روز دوشنبه ۱۹ خردادماه اتفاق افتاده است!

با نشر چنین خبری، برخی تحلیل گران نگران این مساله شده اند که گزارش عملکرد نماینده مانند وعده‌های انتخاباتی اش بوده باشد.

گفتنی است کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی از روز اخذ رأی اعتماد در مجلس در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ تاکنون تغییرات زیادی را در ستاد وزرات خانه صورت داده است که می‌توان از انتصاب علیرضا رفیعی پور به سمت مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی، محمد رضا قدسی به سمت مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی، رامین عرفانیان سلیم به عنوان مشاور وزیر و رئیس گروه امور مجامع و شرکت‌های وزرات جهاد، علی‌صفر ماکنعلی به سمت رئیس سازمان دامپزشکی کشور، جواد وفابخش، به عنوان معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، کشاورز  سمت قائم مقام وزیر در امور پروژه‌های زیربنایی آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز بازرگان به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی، مسعود منصور به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهرزاد خرد به سمت مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی و مرتضی رضایی با حفظ سمت معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، به عنوان سرپرست مدیرعاملی شرکت پشتیبانی امور دام کشور نام برد.

شایان ذکر است معروفان در دی ماه سال ۱۳۹۸ با حکم عباس کشاورز سرپرست وقت وزارت جهاد کشاورزی بعنوان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام منصوب شده بود

 متن کامل و تصویر استعفای حسن عباسی معروفان از سمت مدیرعاملی شرکت پشتیبانی امور دام به شرح زیر است.

بسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای دکتر خاوازی مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی

با سلام و احترام؛

ضمن آرزوی موفقیت روزافزون برای حضرتعالی و همکاران صدیق و همراه آن وزارتخانه، چنانکه، دو بار حضوری از خدمتتان اجازه مرخصی خواستم و دو بار نیز به مشاور جنابعالی و مدیرکل محترم حوزه وزارتی جناب آقای دکتر سعادت همین درخواست را داشتم. مصراً استدعا دارم در صورت صلاحدید و به شرطی که امورات جاری شرکت معطل نماند، اجازه بفرمائید همکاران توانمند و خدوم دیگر آن وزارتخانه عنان مدیریت این شرکت مؤثر و حائز اهمیت را عهده‌دار گردند و بنده در جایگاه دیگری که به صلاح باشد در خدمت وزارتخانه و نظام باشم.

پیشاپیش از دستور مساعدت که صادر خواهید فرمود قدردانی می‌کنم.

با تشکر حسن عباس معروفان

۱۸ خردادماه ۱۳۹۹

رونوشت: جناب آقای دکتر مرتضی رضایی معاون محترم وزیر در امور تولیدات دامی و ریاست هیأت‌مدیره شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور جهت استحضار و عنایت لازم به منظور جلب موافقت وزیر محترم جهاد کشاورزی با درخواست بنده با تشکر از جنابعالی در مدت همکاری در هیأت‌مدیره شرکت.

متن استعفای حسن عباسی معروفان

متن استعفای حسن عباسی معروفان