برق رسانی به مجتمع دامداری بیمرغ از اواخر هفته آینده آغاز می‌شود
برق رسانی به مجتمع دامداری بیمرغ از اواخر هفته آینده آغاز می‌شود
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گناباد آنلاین با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای تکمیل پروژه مجتمع دامداری روستای بیمرغ، گفت: ما پیشتر در حوزه دامداری، تجربه موفقی در نوده پشنگ داشتیم که با سفر آقای فتاح به گناباد، تأمین برق مجتمع دامداری آنجا که مدت‌ها بلاتکلیف مانده بود، با جذب 200 میلیون تومان اعتبار انجام گرفت.


حمیدبنایی با اشاره با آغاز پروژه برق رسانی به بیمرغ گفت : در همین راستا برای روستای بیمرغ هم این پروژه دنبال شد و این کار با مشارکت تعدادی از اهالی روستا که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) بودند و با استفاده از تسهیلات این نهاد برای حمایت از اشتغال پایدار در روستا، انجام گرفت و پیشرفت خوبی هم داشت اما به مشکل تأمین برق برخورد.
حمید بنایی با تأکید بر تلاش‌های صورت گرفته برای رفع مشکل ایجاد شده در مسیر این پروژه، تصریح کرد: من برای حل این مشکل به دیدار آقای بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور رفتم و از ایشان درخواست کردم که با کمک آن‌ها بتوانیم تجره موفق نوده پشنگ را در بیمرغ هم پیاده کنیم که ایشان هم با استقبال، قول مساعد دادند تا جایی که ممکن باشد، موضوع را پیگیری کنند.
وی با اشاره به نتیجه‌ بخش بودن مذاکرات صورت گرفته با کمیته امداد امام خمینی(ره)، اضافه کرد: حدودا یک ماه پیش، ۱۶۵ میلیون تومان بابت این پروژه به حساب کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان گناباد واریز شده و به آن‌ها هم ابلاغ شده است که این کار انجام شود.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبار ویژه جذب شده در حوزه دامداری، ادامه داد: علاوه بر این، برای دامداری‌های شهرستان‌های گناباد و بجستان، از معاون وزیر نیرو و ریاست محترم توانیر، یک میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم که از این میزان پانصد میلیون تومان سهم دامداری‌های بجستان و پانصد میلیون تومان سهم شهرستان گناباد بود که از این بخش نیز ۴۵ میلیون تومان در قالب ترانس و … به پروژه برق‌رسانی به مجتمع دامداری بیمرغ اختصاص داده شده است.
بنایی خاطرنشان کرد: با احتساب دو اعتبار جذب شده، مجموعا ۲۱۰ میلیون تومان برای برق‌رسانی به مجتمع دامداری بیمرغ اختصاص داده شده است که فرآیند انجام آن نیز، با تعیین پیمانکار پروژه از اواخر هفته آینده آغاز می‌شود.