شورای فرهنگ عمومی متولی فرهنگ عمومی است نه برگزاری مناسبت ها
شورای فرهنگ عمومی متولی فرهنگ عمومی است نه برگزاری مناسبت ها

دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناباد در خصوص خبر کم کاری شورای فرهنگ عمومی در برگزاری سالگرد علامه بهلول در این سایت، جوابیه ای به مدیر مسئول سایت ندای گناباد ارسال نموده است.

به گزارش  گنابادآنلاین به نقل ازندای گناباد، دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناباد در خصوص خبر کم کاری شورای فرهنگ عمومی در برگزاری سالگرد علامه بهلول در سایت ندای گناباد، جوابیه ای به مدیر مسئول این سایت ارسال نموده است.

متن این جوابیه به شرح ذیل است:

مدیریت محترم سایت ندای گناباد

با سلام

نظر به درج مطلب با عنوان (( کم کاری شورای فرهنگ عمومی در برگزاری سالگرد علامه بهلول )) خواهشمند است جوابیه ذیل در سایت منعکس گردد .

از قول رئیس محترم هیات مدیره موسسه فرهنگی و هنری بهلول شگفتی روزگار آمده که شورای فرهنگ عموی دربرگزاری مراسم سالگرد علامه بهلول کم کاری می کند.

باید به عرض برسد

اولا شورای فرهنگ عمومی برابر آیین نامه ها و دستور العمل اجرایی وظیفه سیاست گذاری در حوزه فرهنگ عمومی، شناسایی آسیب های مخل فرهنگ عمومی و ارائه راهکار های فرهنگی در جهت رفع آن و ارتقاء فرهنگ عمومی در تمام جوانب دارد . شورای فرهنگ عمومی یک شورای نظارتی، حمایتی و متولی  فرهنگ عمومی است نه متولی برگزاری مناسبت ها .

ثانیا برگزاری مراسم سالگرد ارتحال  این شخصیت بزرگ بر عهده تمام دستگاه ها بوده و مسبوق به سابقه است که برگزاری چنین برنامه هایی از طریق فرمانداری محترم با تشکیل ستاد های ویژه ساماندهی و برنامه ریزی می شود و لازم به ذکر است در جلسه مورخ ۱/۵/۹۴ شورای فرهنگ عمومی برابر بند ۷ صورت جلسه از تمامی اعضای عضو شورا درخواست شده با ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول  همکاری لازم را داشته باشند .

حال سئوال این است آیا ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه بهلول از شورای فرهنگ عمومی درخواستی نموده است که پاسخ داده نشده و یا تعللی صورت گرفته که اینگونه مورد عتاب قرار می گیرد آیا تاریخ برگزاری مراسم و به تعویق  انداختن آن به دلایل مختلف از مصوبات شورای فرهنگ عمومی است یا در ستاد های دیگر تصمیم گیری شده است ؟

به هر حال شورای فرهنگ عمومی وظیفه خود می داند برای بزرگداشت این شخصیت بزرگ تمامی سعی خود را بکار بندد و با مشارکت اعضا در جهت ترویج افکار و سبک زندگی بهلول در جامعه با کار فرهنگی تلاش نماید همانطور که تاکنون با هدایت و راهنمایی ریاست محترم شورا اقداماتی انجام داده چون :

تجلیل از بهلول بعنوان خادم نمونه فرهنگ عمومی ، همکاری در برگزاری همایش ها ، مسابقات فرهنگی  و جلسات بزرگداشت ، حمایت از تاسیس موسسه فرهنگی و هنری بهلول شگفتی روزگار با هدف شناساندن این شخصیت بزرگ به جامعه ، همکاری با هیات امنای مرقد علامه بهلول  که امید است با هم افزایی هر چه بیشتر همانگونه که شورای فرهنگ عمومی به رسالت خود در قبال این شگفتی روزگار تا حدودی عمل کرده  سایر دستگاه ها و نهاد ها از جمله متولیان اصلی ( هیات امناء ، موسسه فرهنگی و هنری بهلول و سایرین ) به وظایف خود در قبال این شخصیت عمل نمایند  .

به امید ترویج فرهنگ سبک زندگی بهلولی در جامعه

خدایا چنان کن سرانجام کار     تو خشنود باشی و ما رستگار

دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناباد