اجرای طرح آزمایشی توانمند سازی دانشجویان در گناباد
اجرای طرح آزمایشی توانمند سازی دانشجویان در گناباد

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد گفت: برای اولین بار در کشور و به صورت آزمایشی، طرح توانمندسازی دانشجویان در گناباد آغاز شده است.

به گزارش ندای گناباد، غلامرضا علیخانی، در نشست خبری خود با خبرنگاران به مناسبت روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای گفت: برای اولین بار در کشور و به صورت آزمایشی، طرح توانمندسازی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با ۲۰۰ نفر دانشجو در گناباد آغاز شده است.

وی اظهار کرد: در این طرح با توجه به انعقاد قرارداد دانشگاه ها با سازمان فنی و حرفه ای، دروس مهارتی، کارآموزی و کارگاهی در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان برگزار می شود.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد با اشاره به اینکه مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای گناباد، دومین مرکز موجود در استان خراسان رضوی می باشد، خاطرنشان کرد: این مرکز دارای ۵ رشته کاردانی و یک رشته کارشناسی می باشد و در حال حاضر ۱۱۸ نفر در مقاطع کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

علیخانی افزود: در این مرکز ۷۰ درصد دروس مهارتی بوده و دانشجو پس از فراغت از تحصیل به راحتی می تواند وارد بازار کار شود.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته، ۵۰۰ هزار نفر ساعت آموزش در مراکز ثابت و سیار فنی و حرفه ای گناباد به ثبت نام کنندگان در دوره های این مرکز داده شده، اذعان کرد: آموزش سیار در روستاهای گناباد بنا بر توجیه ایجاد اشتغال برگزار می شود و بر همین اساس مهارت های قالی بافی، کشاورزی و دام و طیور به متقاضیان آموزش داده می شود.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد در خصوص مرکز دیزل شرق کشور گفت: در حال تلاش و رایزنی برای تبدیل این مرکز به مرکز کارآفرینی و مهارت های کسب و کار هستیم.

علیخانی ادامه داد: همچنین از سال گذشته که این مرکز شروع به کار نموده تاکنون ۱۰۰ نفر مهارت های لازم را در کارگاه های دیزل، هیدروپلاتیک و برق خودرو دیزل از ۱۰۰ الی ۷۰۰ ساعت اخذ نموده اند.

منبع:ندای گناباد