نماینده محترم، لطفاً کمی سکوت کنید!
نماینده محترم، لطفاً کمی سکوت کنید!

ماجرا از آنجا آغاز شد که در برخی از رسانه‌ها خبر کذبی مبنی بر نامه وزیر محترم کشور به قوه قضائیه درباره قرار گرفتن نام گناباد در لیست تبعیدگاه‌ها منتشر شد ...

ماجرا از آنجا آغاز شد که در برخی از رسانه‌ها خبر کذبی مبنی بر نامه وزیر محترم کشور به قوه قضائیه درباره قرار گرفتن نام گناباد در لیست تبعیدگاه‌ها منتشر شد و محمد صفایی، نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان بدون تحقیق و بررسی اصل خبر در دو توئیت جداگانه خواستاری پاسخگویی وزیر کشور شد!!!

 حال آنکه اصل این خبر را سخنگوی وزارت کشور در تاریخ جمعه ۲۴ مردادماه بی اساس بر شمرده و رد کرده و عنوان داشته است که وزارت کشور در تعیین محل اقامت اجباری محکومین نقشی ندارد.

لذا امیدوار بودیم پس از انتشار تکذیبیه وزارت کشور، نماینده محترم ضمن عذرخواهی از افکار عمومی در اظهارنظرهای آینده خود با دقت بیشتری عمل نماید!

اما ایشان در تکرار حرکات شتاب زده قبلی در توئیت سوم ۲۲۹) در این خصوص مدعی شده‌اند که چون طبق ماده ۵۴۹ قانون آئین دادرسی کیفری، آئین نامه اجرایی نحوه اجرای مجازات‌ها از جمله تبعید و اقامت اجباری در محل معین، با همکاری #وزیر_کشور تهیه می‌شود، پس سکوت نخواهیم کرد!!!

جناب آقای محمد صفایی

دقیقاً بگویید وقتی طبق همان آئین‌نامه‌ای که بر اساس ماده ۵۴۹ قانون آئین دادرسی توسط وزیر دادگستری با همکاری #وزیر_کشور تهیه‌شده و پس از تصویب رئیس محترم قوه قضائیه، ابلاغ نیز شده است از هیچ منطقهٔ از پیش تعیین‌شده‌ای برای اقامت اجباری محکومین (به‌اصطلاح تبعیدی) نام‌برده نشده است دقیقاً در چه موردی سکوت نخواهید کرد!

جناب نماینده محترم

شما که این‌قدر تمایل دارید بر نقش وزیر کشور در قرارگیری نام گناباد در لیست تبعیدگاه‌ها تأکید نمایید چرا زمانی که در مجموعه وزارت کشور به مدت ۹ سال فرماندار گناباد بودید، نام گناباد را از لیست حذف نکردید و اکنون‌که صراحتاً وزارت کشور می‌گوید در تعیین محل اقامت اجباری محکومین نقشی ندارد اصرار دارید که سکوت نکنید!