نامه­ ۱۹۱ نفر از منتخبین مجلس یازدهم به رهبرمعظم انقلاب درباره جهش تولید
نامه­ ۱۹۱ نفر از منتخبین مجلس یازدهم به رهبرمعظم انقلاب درباره جهش تولید

۱۹۱ از منتخبین مجلس یازدهم در مرقومه‌ای به حضرت آیت الله خامنه‌ای متعهد شدند از ظرفیت‌های تقنینی، نظارتی و کارشناسی برای تحقق شعار سال در مجلس آینده استفاده و زمینه‌های جهش تولید را فراهم کنند.

به گزارش گنابادآنلاین،  ۱۹۱ از منتخبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه‌ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال ۹۹ اعلام کردند.
در این مرقومه نام چهره های سرشناسی مانند قالیباف،نادران،میرسلیم،فرهنگی،بحرینی،پژمانفر،قاضی زاده به چشم می خورد.


متن این نامه به شرح زیر است:
«محضر مبارک حضرت آیت‌الله العظمی‌خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)
با تقدیم سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو و اعیاد ماه‌های رجب و شعبان.
امضا‌کنندگان این نامه که منتخبان مجلس یازدهم در انتخابات دوم اسفند ماه سال نود و هشت هستند بر خود لازم می‌دانند مراتب تقدیر و تشکر خود را از انتخاب شعار «جهش تولید» برای سال نود و نه به حضورتان تقدیم کنند. شعار «جهش تولید» که در واقع آن را می‌باید مرحله پیشرفته‌تر و امیدبخش‌تر «رونق تولید» دانست، در امتداد شعارهای اقتصادی سال‌های اخیر، نشانه اهمیت مسئله اقتصاد و معیشت مردم در نظر مقام معظم رهبری است و تعیین‌کننده مسیر راهبردی مسئولان کشور و مجلس آینده در سال جدید خواهد بود.
رهبر عزیز.
رشد تولید اگر برای سایر کشورها تنها معیار افزایش درآمد ملی است، برای جمهوری اسلامی ایران که دست به‌گریبان نبرد اقتصادی با یکی از بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌هاست، شاخص مقاومت، نماد قوی شدن و طلیعه پیروزی در جنگ اقتصادی نیز محسوب می‌شود. در نبرد اراده‌ها، هرکس عزم و صبر بالاتری دارد و از رجزخوانی فشار حداکثری، هراسی به دل راه نمی‌دهد بلکه بر اصلاح سیاست‌گذاری داخلی و حداکثر استفاده از ظرفیت‌های درونی تمرکز می‌کند، در مسیر جلب نصرت الهی قدم برمی‌دارد و علی الله فلیتوکل المؤمنون.
ما منتخبان مردم ایران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در اجابت تدبیر حضرتعالی از نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ به‌عنوان سال جهش تولید برای تحقق این هدف، اعلام می‌داریم:
۱. امروز بحمدالله با سیاست‌گذاری کلان حضرتعالی، شرایط تهدیدیِ تحریم‌های اقتصادی به فرصتی تاریخی برای انجام اصلاحات ساختاری در اقتصاد ایران تبدیل شده است که تأکید مجدد شما در انتخاب شعار سال روی مسئله‌ «تولید» به‌عنوان محور اصلی این اصلاحات حتما می‌تواند منجر به تمرکز انرژی در قوای سه‌گانه کشور شده و به شرط استفاده از فرصت‌های پدید آمده، همان‌گونه که فرمودید جهش در تولید ناخالص ملی را رقم بزند. امضا‌کنندگان این نامه به شما قول می‌دهند تمام ظرفیت‌های کارشناسی مرتبط با مجلس را در خدمت این اصلاحات ساختاری قرار دهند و از کوچکترین تلاشی برای رفع این عیوب دست‌وپاگیر در اقتصاد ملی دریغ ننمایند و ان‌شاءالله با همکاری سایر قوا، حلاوت آثار وقوع جهش در تولید را چنانکه در پیام نوروزی خود فرمودید به ملت عزیز ایران بچشانند.
۲. طبق بررسی‌های کارشناسانه، بخشی از موانع تولید ناشی از عدم اطمینان فعالان اقتصادی به سیاست‌های داخلی، رویه‌های ناکارآمد و فاسد اداری و اجرایی، فقدان سیاست حمایتی هدفمند از بخش‌های مزیت‌دار اقتصاد و همچنین عدم هماهنگی میان دستگاه‌هاست و ارتباط چندانی به فشارهای خارجی ندارد. امضاکنندگان این نامه حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون‌های مجلس آینده، مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت‌های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیازهای بخش تولید کشور به کار خواهند بست.
۳. بخش دیگری از ناکامی ‌در رشد تولید طی سال‌های اخیر به سازوکار تصمیم‌گیری و الگوی مدیریت بدون راهبرد مقابله با تحریم‌ها بازمی‌گردد. اراده جدی ما برای شروع اصلاحات از درون مجلس و تغییر رویه طولانی و ناکارآمد و تحول آئین‌نامه داخلی، مقدمه‌ای است که می‌تواند اختیارات تقنینی مجلس را به خانه ملت بازگرداند. در این صورت امکان تشکیل یک مجلس قوی که بتواند از ظرفیت‌های موجود در سایر قوا برای قوی شدن اقتصاد ایران استفاده کند، فراهم می‌آید. مجلس قوی متعهد می‌شود خط کش اصلاح ساختار بودجه را به دور از ملاحظات سیاسی و منطقه‌ای، در تصویب لایحه بودجه مدنظر قرار دهد. بدیهی است که این اصلاحات بدون مبارزه بی‌امان با قاچاق کالا و ارز و پر کردن حفره‌های قانونی و اجرایی آن و بهبود محیط کسب و کار امکان‌پذیر نیست.
در پایان این اطمینان را می‌دهیم که زمان باقیمانده تا شروع رسمی‌ مجلس یازدهم به مشورت با متخصصان و فعالان اقتصادی جهت تدوین پیش‌نویس‌هایی صرف خواهد شد که بتواند در ماه‌های نخست مجلس یازدهم، زمینه جهش تولید را فراهم کند.


۱٫ اکبر احمدپور فدکی- حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار
۲٫ سیدلفته احمدنژاد – حوزه انتخابیه خرمشهر
۳٫ موسی احمدی – حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه
۴٫ محمد رضا احمدی – حوزه انتخابیه رشت
۵٫ سلمان اسحاقی- حوزه انتخابیه قائنات
۶٫ ولی اسماعیلی – حوزه انتخابیه گرمی
۷٫ عزت الله اکبری تالارپشتی – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۸٫ زهره الهیان – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۹٫ احمد امیرآبادی – حوزه انتخابیه قم
۱۰٫ مجید انصاری- حوزه انتخابیه نورآباد و ممسنی
۱۱٫ پرویز اوسطی – حوزه انتخابیه قروه و دهگلان
۱۲٫ عبدالله ایزدپناه – حوزه انتخابیه ایذه و باغملک
۱۳٫ رضا آریان پور- حوزه انتخابیه مینودشت و کلاله
۱۴٫ الهام آزاد – حوزه انتخابیه نائین و خور و بیابانک
۱۵٫ احد آزادی خواه – حوزه انتخابیه ملایر
۱۶٫ محمد حسن آصفری – حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب
۱۷٫ حبیب آقاجری – حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه و هندیجان
۱۸٫ سید مصطفی آقامیرسلیم – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۹٫ علی بابایی کارنامی – حوزه انتخابیه ساری و میاندورود
۲۰٫ علی‌اصغر باقرزاده – حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار
۲۱٫ محمد باقری- حوزه انتخابیه بناب
۲۲٫ امیرحسین بانکی پور – حوزه انتخابیه اصفهان
۲۳٫ صدیف بدری – حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین
۲۴٫ علی اکبر بسطامی – حوزه انتخابیه ایلام
۲۵٫ فرهاد بشیری – حوزه انتخابیه پاکدشت
۲۶٫ خلیل بهروزی فر- حوزه انتخابیه فومن و شفت
۲۷٫ معصومه پاشایی- حوزه انتخابیه مرند و جلفا
۲۸٫ علیرضا پاک فطرت- حوزه انتخابیه شیراز
۲۹٫ سیدمحمد پاکمهر – حوزه انتخابیه بجنورد
۳۰٫ نصر اله پژمان فر- حوزه انتخابیه مشهد و کلات
۳۱٫ محمدرضا پورابراهیمی داورانی – حوزه انتخابیه کرمان و راور
۳۲٫ محسن پیرهادی – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۳۳٫ سید رضا تقوی- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۳۴٫ مجتبی توانگر – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۳۵٫ رضا تقی پور انوری- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۳۶٫ احمد جباری- حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان
۳۷٫ علی جدی- حوزه انتخابیه شیروان
۳۸٫ عیسی جعفری- حوزه انتخابیه کبودراهنگ وبهار
۳۹٫ وحید جلال زاده- حوزه انتخابیه ارومیه
۴۰٫ حسین جلالی- حوزه انتخابیه رفسنجان و انار
۴۱٫ عبدالکریم جمیری- حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم
۴۲٫ محمدصالح جوکار – حوزه انتخابیه یزد و صدوق
۴۳٫ حسین حاتمی- حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند
۴۴٫ رضا حاجی‌پور- حوزه انتخابیه آمل
۴۵٫ انور حبیب زاده – حوزه انتخابیه بوکان
۴۶٫ علی حدادی – حوزه انتخابیه ساوجبلاغ،نظر آباد و طالقان
۴۷٫ فریدون حسنوند – حوزه انتخابیه اندیمشک
۴۸٫ امان الله حسین پور – حوزه انتخابیه اسفراین
۴۹٫ کمال حسین پور – حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت
۵۰٫ محمدحسین حسین‌زاده بحرینی – حوزه انتخابیه مشهد و کلات
۵۱٫ اسماعیل حسین زهی- حوزه انتخابیه خاش، میرجاوه، نصرت‌آباد و کورین
۵۲٫ سیدالبرز حسینی – حوزه انتخابیه خدابنده
۵۳٫ سید شمس الدین حسینی – حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس‌آباد
۵۴٫ سیدکریم حسینی – حوزه انتخابیه اهواز
۵۵٫ سیدجواد حسینی کیا – حوزه انتخابیه سنقر و کلیائی
۵۶٫ روح الله حضرت پور – حوزه انتخابیه ارومیه
۵۷٫ حسین حق وردی – حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد
۵۸٫ شهریار حیدری – حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان‌غرب
۵۹٫ سید مسعود خاتمی – حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار
۶۰٫ سیدمرتضی خاتمی – حوزه انتخابیه ماهنشان، ایجرود، بوغداکندی و قلتوق
۶۱٫ سید احسان خاندوزی- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۶۲٫ علی اصغر خانی – حوزه انتخابیه شاهرود
۶۳٫ محمد خدابخشی – حوزه انتخابیه الیگودرز
۶۴٫ علی خضریان- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۶۵٫ عبدالناصر درخشان – حوزه انتخابیه ایرانشهر، سرباز، دلگان
۶۶٫ محمدرضا دشتی اردکانی – حوزه انتخابیه اردکان
۶۷٫ احمد دنیامالی- حوزه انتخابیه بندر انزلی
۶۸٫ الهویردی دهقانی – حوزه انتخابیه ورزقان
۶۹٫ سید محسن دهنوی – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۷۰٫ سیدسلمان ذاکر – حوزه انتخابیه ارومیه
۷۱٫ رجب رحمانی – حوزه انتخابیه تاکستان
۷۲٫ بهزاد رحیمی – حوزه انتخابیه سقز و بانه
۷۳٫ جلیل رحیمی جهان‌آبادی – حوزه انتخابیه تربت جام و تایباد
۷۴٫ عبدالعلی رحیمی مظفری – حوزه انتخابیه سروستان و خرامه و کوار
۷۵٫ سیداحمد رسولی نژاد – حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه
۷۶٫ محمد رشیدی – حوزه انتخابیه کرمانشاه
۷۷٫ جلال رشیدی کوچی – حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان
۷۸٫ مصطفی رضا حسینی قطب ابادی – حوزه انتخابیه شهربابک
۷۹٫ مجتبی رضا خواه – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۸۰٫ ابراهیم رضایی – حوزه انتخابیه دشتستان
۸۱٫ غلامحسین رضوانی- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۸۲٫ سمیه رفیعی – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۸۳٫ عبدالحسین روح الامینی نجف ابادی- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۸۴٫ مهدی روشنفکر – حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا
۸۵٫ حسین رئیسی – حوزه انتخابیه میناب، رودان و جاسک
۸۶٫ منصورعلی زارعی کیاپی – حوزه انتخابیه ساری و میاندورود
۸۷٫ علی زنجانی – حوزه انتخابیه نقده و اشنویه
۸۸٫ محمد سبزی – حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه
۸۹٫ کیومرث سرمدی– حوزه انتخابیه اسدآباد
۹۰٫ مهدی سعادتی – حوزه انتخابیه بابل
۹۱٫ معین الدین سعیدی – حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند
۹۲٫ علیرضا سلیمی – حوزه انتخابیه محلات و دلیجان
۹۳٫ رمضانعلی سنگدوینی – حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا
۹۴٫ لطف الله سیاهکلی مرادی- حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک
۹۵٫ امان قلیچ شادمهر – حوزه انتخابیه گنبد کاووس
۹۶٫ اقبال شاکری- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۹۷٫ حسن شجاعی علی‌آبادی – حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره
۹۸٫ غلامرضا شریعتی – حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه
۹۹٫ عفت شریعتی‌ کوهبنانی – حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان
۱۰۰٫ مهدی شریفیان – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۰۱٫ صمد شکرالهی – حوزه انتخابیه کهنوج،منوجان،رودبار
۱۰۲٫ حسینعلی شهریاری – حوزه انتخابیه زاهدان
۱۰۳٫ زهرا شیخی – حوزه انتخابیه اصفهان
۱۰۴٫ پروین صالحی- حوزه انتخابیه مبارکه
۱۰۵٫ مسلم صالحی- حوزه انتخابیه اقلید
۱۰۶٫ محمدرضا صباغیان بافقی – حوزه انتخابیه ابرکوه، بافق
۱۰۷٫ مصطفی طاهری – حوزه انتخابیه زنجان و طارم
۱۰۸٫ مهدی طغیانی – حوزه انتخابیه اصفهان
۱۰۹٫ فرهاد طهماسبی – حوزه انتخابیه نیریز و استهبان
۱۱۰٫ حسین عباس زاده امامی – حوزه انتخابیه چناران و بینالود
۱۱۱٫ محمود عباس زاده مشکینی- حوزه انتخابیه مشکین شهر
۱۱۲٫ فریدون عباسی دوانی – حوزه انتخابیه کازرون
۱۱۳٫ ابراهیم عزیزی – حوزه انتخابیه شیراز
۱۱۴٫ محمدجواد عسکری – حوزه انتخابیه داراب و زرین‌دشت
۱۱۵٫ کمال علیپور- حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه و جویبار
۱۱۶٫ محمد علیپور – حوزه انتخابیه ماکو و چالدران
۱۱۷٫ علی اکبر علیزاده – حوزه انتخابیه دامغان
۱۱۸٫ محسن علیزاده – حوزه انتخابیه سپیدان
۱۱۹٫ علی علیزاده – حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر
۱۲۰٫ ابوالفضل عموئی – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۲۱٫ مهدی عیسی زاده – حوزه انتخابیه میاندوآب
۱۲۲٫ موسی غضنفرآبادی – حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر
۱۲۳٫ محسن فتحی- حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران
۱۲۴٫ ولی الله فرزانه- حوزه انتخابیه نور و محمودآباد
۱۲۵٫ محمد مهدی فروردین – حوزه انتخابیه فیروزآباد، فراشبند
۱۲۶٫ محمدحسین فرهنگی – حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو
۱۲۷٫ احمدحسین فلاحی – حوزه انتخابیه همدان و فامنین
۱۲۸٫ حجت الله فیروزی – حوزه انتخابیه فسا
۱۲۹٫ رحمت الله فیروزی پور – حوزه انتخابیه نطنز و قمصر
۱۳۰٫ جعفر قادری – حوزه انتخابیه شیراز
۱۳۱٫ فاطمه قاسم پور – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۳۲٫ سیداحسان قاضی زاده- حوزه انتخابیه فریمان وسرخس و احمدآباد و رضویه
۱۳۳٫ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی- حوزه انتخابیه مشهد و کلات
۱۳۴٫ محمد باقر قالیباف – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۳۵٫ سیدحمیدرضا کاظمی – حوزه انتخابیه پلدختر
۱۳۶٫ غلامحسین کرمی – حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان
۱۳۷٫ علی اکبر کریمی – حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب
۱۳۸٫ علی کریمی‌فیروزجایی – حوزه انتخابیه بابل
۱۳۹٫ سینا کمال خانی – حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان
۱۴۰٫ جبار کوچکی نژاد – حوزه انتخابیه رشت
۱۴۱٫ غلامعلی کوهساری – حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر
۱۴۲٫ عباس گلرو – حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه
۱۴۳٫ مهرداد گودرزوند چگینی – حوزه انتخابیه رودبار
۱۴۴٫ عباس گودرزی – حوزه انتخابیه بروجرد
۱۴۵٫ حسین گودرزی – حوزه انتخابیه دورود و ازنا
۱۴۶٫ سهراب گیلانی – حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند
۱۴۷٫ زهره سادات لاجوردی – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۴۸٫ فداحسین مالکی- حوزه انتخابیه زاهدان
۱۴۹٫ روح اله متفکر آزاد – حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو
۱۵۰٫ ابراهیم متینیان – حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر
۱۵۱٫ بهروز محبی نجم آبادی – حوزه انتخابیه سبزوار و جغتای و جوین
۱۵۲٫ احمد محرم زاده – حوزه انتخابیه اهر و هریس
۱۵۳٫ محمدعلی محسنی بندپی – حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس، کلاردشت
۱۵۴٫ سید مجتبی محفوظی – حوزه انتخابیه آبادان
۱۵۵٫ فاطمه محمدبیگی – حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک

۱۵۶٫ حسین محمدصالحی – حوزه انتخابیه فریدن و فریدونشهر
۱۵۷٫ پرویز محمدنژاد – حوزه انتخابیه لنگرود
۱۵۸٫ صمدالله محمدی – حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه
۱۵۹٫ جلال محمودزاده – حوزه انتخابیه مهاباد
۱۶۰٫ جلیل مختار – حوزه انتخابیه آبادان
۱۶۱٫ کیوان مرادیان – حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه و جویبار
۱۶۲٫ اردشیر مطهری – حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان
۱۶۳٫ محمدطلا مظلومی – حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری
۱۶۴٫ محمدمهدی مفتح- حوزه انتخابیه تویسرکان
۱۶۵٫ عباس مقتدایی – حوزه انتخابیه اصفهان
۱۶۶٫ فاطمه مقصودی – حوزه انتخابیه بروجرد
۱۶۷٫ غلامرضا منتظری – حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا
۱۶۸٫ سید محمد موحد – حوزه انتخابیه کهگیلویه و بهمئی
۱۶۹٫ سیدموسی موسوی – حوزه انتخابیه لامرد و مهر
۱۷۰٫ سیدکاظم موسوی – حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین
۱۷۱٫ سید ناصر موسوی لارگانی – حوزه انتخابیه فلاورجان
۱۷۲٫ سیدمحمد مولوی – حوزه انتخابیه آبادان
۱۷۳٫ سیدمحمدرضا میرتاج الدینی – حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو
۱۷۴٫ حسین میرزایی- حوزه انتخابیه اصفهان
۱۷۵٫ سیدجلیل میرمحمدی- حوزه انتخابیه تفت و میبد
۱۷۶٫ الیاس نادران – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۷۷٫ احمد نادری- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۷۸٫ مجید ناصری نژاد – حوزه انتخابیه شادگان
۱۷۹٫ روح الله نجابت – حوزه انتخابیه شیراز
۱۸۰٫ عادل نجف زاده – حوزه انتخابیه خوی و چایپاره
۱۸۱٫ مصطفی نخعی – حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه
۱۸۲٫ مجید نصیرایی – حوزه انتخابیه فردوس، طبس
۱۸۳٫ بیژن نوباوه وطن – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۸۴٫ حسن نوروزی – حوزه انتخابیه رباط‌کریم و بهارستان
۱۸۵٫ رحمت اله نوروزی – حوزه انتخابیه علی‌آباد
۱۸۶٫ حسین نوش آبادی – حوزه انتخابیه ورامین
۱۸۷٫ علیرضا ورناصری – حوزه انتخابیه مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل
۱۸۸٫ مهرداد ویسکرمی – حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره
۱۸۹٫ حسن همتی – حوزه انتخابیه شاهین دژ و تکاب
۱۹۰٫ سید علی یزدی خواه – حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۹۱٫ مجتبی یوسفی – حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون