۴ دلیل برای عبور از بنایی
۴ دلیل برای عبور از بنایی

اگر حمیدبنایی حتی ۱۲ سال دیگر هم نماینده باشد، اتفاق خاصی در شهرستان رقم نخواهد خورد!

این‌که مجلس دهم در برابر دولت حسن روحانی، یکی از منفعل‌ترین مجلس‌های تاریخ ایران است، این است که ما به آدم‌هایی رای داده‌ایم که هیچ ایده‌ای برای وضعیت کلان کشوری ندارند. البته در این مورد انتظاری از آقای بنایی نمی‌رود، چراکه ایشان نه دانش تخصصی لازم دارد و نه سابقه مدیریتی و حتی مشاوره‌ای در سطح ملی. خیلی از مشکلاتی که روزمره با آن سروکار داریم، تنها مسئله گناباد نیست، بلکه یک مسئله ملی است. مسئله ملی، ادم ملی میخواهد! کسی که دانش و نگاه ملی داشته باشد.

من معتقدم، بنایی مردم فریب است! برخلاف ادعای نشست خبری که ایشان مدعی شده‌ است مردمی است، من معتقدم که ایشان مردم فریب است. اما کجا مردم را فریب داده‌ است؟ آن‌جایی که در روستاهای بجستان، دست پیرمردی را می‌بوسد و در همان شهر، یک پزشک زنان و زایمان نیست. آن‌جایی که بوسه بر شانه پیرمرد گنابادی می‌ز‌ند و دو پسر آن پیرمرد، با مدرک فوق لیسانس بیکار هستند و بنایی برای اشتغال آن جوان‌ها نه تنها کاری انجام نمی‌دهد، بلکه برنامه‌ای هم ندارد. آن‌جایی که در گناباد از اداره‌ای به اداره‌ دیگر میرود و چاق سلامتی می‌کند، و در قبال استخدامی‌های پر از ابهام که خون جوانان گنابادی و بجستانی را به جوش آورده، سکوت کرده است.

وزرا، نمایندگان و مسئولین کلان کشور، گناباد را از دریچه نماینده آن می‌شناسند. ضمن احترام ویژه‌ای که برای مهربانی و خوش‌قلبی حمید بنایی قائل هستم، ایشان را بنابر فقدان دانش تخصصی و عدم توانایی در نظارت و ده‌ها شاخص دیگر، نماینده خوبی از شهر نخبه‌پرور گناباد نمی‌دانم. چندی پیش، نزد یکی از نمایندگان تهران، اسم بنایی را آوردم. ایشان خندید و گفت 《در هیچ محفلی، یک نظر تخصصی از ایشان ندیده‌ایم!》 حالا بعد از چهار سال نمایندگی آقای بنایی، باید از خود سئوال کنیم که چه شد از دکتر مهدی‌زاده و آیت الله مدنی، به نماینده فعلی رسیده‌ایم… که حتی مدرک دکتری ایشان محل تردید است!

حمید بنایی با گذشت ۴ سال از نمایندگی در گناباد، سرعتی شبیه محمد رجایی داشته است. و با این سرعت، اگر ایشان حتی ۱۲ سال دیگر هم نماینده باشد، اتفاق خاصی در شهرستان رقم نخواهد خورد!

و در فرصت باقی‌مانده
به آقای بنایی توصیه می‌کنم به‌جای ماچ و بوس بر شانه و دست مردم، سری به وضعیت اسفناک بهداشت و درمان در روستاهای گناباد و بجستان بزند. نگاهی به مدارس روستاها بیندازد و ببیند بچه‌ها در چه شرایط سختی درس می‌خوانند. بهتر است کمی درباره بیکاران و کارگران دارای حقوق معوقه در بجستان پرس و جو کند. و الا علاوه بر ماچ و بوس و گپ و گفت با مردم، اگر فرودگاه مهراباد تهران را هم به گناباد بیاورید، مردم گناباد و بجستان حالشان خوب نخواهد شد.

  • نویسنده : امین عطایی