اعتراض شدید امام جمعه گناباد به برگزاری کنسرت ساختارشکنانه
اعتراض شدید امام جمعه گناباد به برگزاری کنسرت ساختارشکنانه

حجه الاسلام و المسلمین صادقی امام جمعه گناباد ، ضمن بیان اینکه هیچکس با شادی مردم مخالف نیست،گفت :‌ از مسئولین انتظار داریم ضمن پیگیری تخلفات انجام شده از سوی برگزار کنندگان کنسرت ، در آینده قاطعانه از ورود گروه های مبتذل غیربومی جلوگیری به عمل آورند.

امام جمعه گناباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به برگزاری کنسرت در گناباد گفت : در چند روز گذشته عده ی زیادی از همشهریان عزیز گنابادی با مراجعه حضوری ،با تلفن، با نوشتن نامه های دسته جمعی مراتب اعتراض خود را نسبت به برگزاری کنسرت ساختارشکنانه ای که با مجوز اداره ارشاد برگزار شده اعلان نموده اند.

وی افزود : مسلما هیچ کس برادران و خواهران، با شادی مردم مخالف نیست این مردم اگر شاد باشند این یک تعلیم اسلامی است. خداوند هم می خنداند”اضحک و ابکی” و هم شاد می کند پس برای بندگان خدا هم اشکالی ندارد.

امام جمعه گناباد با اشاره به تخلف برگزار کنندگان خاطرنشان کرد : اما متاسفانه این کنسرت علی رغم اینکه این ها اعلام کردند در چارچوب قانونی و شرعی برگزار خواهد شد ،اینها را عمل نکردند و زیر پا گذاشتند. این ها آمدند و کسانی را آوردند که برنامه هایی اجرا کردند که در هیچ شهرستانی اجرا نشده و در هرشهری که میخواستند اجرا کنندمانع شدند مسئولین اطلاع پیدا کردند و مانع شدند. ولی اینجا امدند با قول ها و با قراردادهایی که داشتند که ما چنین می کنیم و چنان می کنیم برگزار کردند متاسفانه! که این قابل تحمل نیست برای ملت بسیار خوب و مردم شریف و مومن و انقلابی شهرستان گناباد که همیشه به خوبی شهره بوده اند.

امام جمعه گناباد با اشاره به فرهنگ غنی این شهرستان افزود:‌بانوان این شهرستان به حجاب اسلامی شهرت دارند و پایبند هستند . بیایند افرادی را بیاورند که حریم شکنی بکنند،نسبت به حجاب اسلامی دهن کنجی کنند.آن هم از خارج از شهرستان اورده اند!
اعلام کردند که اولا ما اجازه نمی دهیم که غیر بومی شرکت بکنند،ولی کسانی که اطلاع دارند و رفتند آنجا، گفتند ۹۰ درصدشان غیر بومی بوده اند ! آمده اند بدنامی برای این شهرستان درست بکنند.

حجه الاسلام و المسلمین صادقی با طرح دو سوال از مجریان کنسرت در این خصوص گفت : سوال ما این است چرا دروغ گفتید واعلام کردید که ما جلو غیربومیان را خواهیم گرفت و نگرفتید! و بعد شهرستان را بدنام کردید.

این یک مطلب و مطلب بعدی این است که سوال بعدی ما این است که اگر هدف شما شادکردن مردم است، چرا از گروه های هنری خود شهرستان استفاده نمی کنید. خود شهرستان گناباد گروه های هنری دارند که اینها مقداری حداقل، رعایت می کنند ،حریم های دینی را حریم های شرعی را،فرهنگ شهرستان را رعایت می کنند ! ولی شما آمدید کسانی را دعوت کردید که این ها بومی نبودند و نسبت به حجاب اسلامی دهن کجی کردند و این برای ما به هیچ وجه قابل تحمل نیست.

امام جمعه گناباد ضمن درخواست برخورد با برگزارکنندگان این کنسرت افزود : به هر حال این مسئله احساسات مردم را جریحه دارد کرده است لذا از مسئولین انتظار داریم ضمن پیگیری تخلفات انجام شده از سوی برگزار کنندگان کنسرت، در آینده قاطعانه از ورود گروه های مبتذل غیربومی قاطعانه جلوگیری بعمل آورند.

  • نویسنده : گنابادآنلاین
  • منبع خبر : GONABADONLINE.ir