زیبد،روستای مردمانِ باصفا
زیبد،روستای مردمانِ باصفا

زیبد روستایی زیبا با جاذبه‌های گردشگری فراوان ازجمله قلعه زیبد، قلعه سرچشمه شهاب گبر، آرامگاه پیران ویسه، درخت سرو کهن‌سال، غارهای آهکی کوه‌های زرد، ایوان مسجد جامع زیبد و ایوان سنگی درب صوفه در ۲۲ کیلومتری جنوب غرب شهر گناباد است.

امروز فرصت خوبی بود تا به همراه جمعی از دوستان برای عیادت یکی از رزمندگان دفاع مقدس به روستای باصفای زیبد سفر کنیم.

زیبد روستایی زیبا با جاذبه‌های گردشگری فراوان ازجمله قلعه زیبد، قلعه سرچشمه شهاب گبر، آرامگاه پیران ویسه، درخت سرو کهن‌سال، غارهای آهکی کوه‌های زرد، ایوان مسجد جامع زیبد و ایوان سنگی درب صوفه  در ۲۲ کیلومتری جنوب غرب شهر گناباد است.

ساکنین فعلی این روستا حدود ۸۵۰ نفرند که ۲۴ شهید،۶۰ جانباز،۴ آزاده و حدود ۶۰۰ رزمنده تقدیم انقلاب نموده‌اند.

دکتر محمدرضا عجم یکی از رزمندگان سال‌های دفاع مقدس است که پس از پایان جنگ و شرکت در آزمون سراسری در سال ۱۳۷۹ مدرک پزشکی خود را اخذ نموده و چند سالی نیز به طبابت مشغول بوده اما متأسفانه به دلیل بروز سکته، دچار ناتوانی جسمی شده و بیش از یک دهه است که در این روستا در کنار پدر و مادر سالخورده خود زندگی می‌کند.

دکتر عجم متأسفانه باوجود سپری نمودن سال‌های متمادی که پس از ناتوانی جسمی سپری می‌کند هیچ‌گونه محل درآمدی ندارد و هزینه‌های زندگی‌اش نیز بر عهده والدینش است.

هرچند مردم روستا جهت کمک به ازکارافتادگان و سالخوردگان در یک اقدام خیرخواهانه و ابتکاری روزانه در حد بضاعت خود غذای رایگان را به دست ناتوانان می‌رسانند اما وضعیت این رزمنده ۵۰ ساله که قدرت تکلم نیز ندارد، باید موردتوجه بیشتر مسئولین امر قرار گیرد تا پزشک و رزمنده سال‌های نه‌چندان دور بتواند از حداقل‌های یک زندگی متوسط برخوردار شود.